Zarząd Dróg Miejskich
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Zarząd Dróg Miejskich > Menu Przedmiotowe > Interpretacje indywidualne > Interpretacje indywidualne

Interpretacje indywidualne

  Drukuj
 

Zgodnie z ustawą Prawo przedsiębiorców, właściwy organ i właściwa państwowa jednostka organizacyjna są zobligowane do zamieszczania w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie podmiotowej urzędu obsługującego organ albo państwowej jednostki organizacyjnej, interpretacji indywidualnych, czyli wyjaśnienia co do zakresu i sposobu stosowania przepisów, z których wynika obowiązek świadczenia przez przedsiębiorcę daniny publicznej lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne.

Interpretacja indywidualna zawiera wyczerpujący opis przedstawionego we wniosku zaistniałego stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego oraz wskazanie prawidłowego stanowiska wraz z uzasadnieniem prawnym oraz z pouczeniem o prawie wniesienia środka zaskarżenia.

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej może dotyczyć zaistniałego stanu faktycznego lub zdarzeń przyszłych. Przedsiębiorca we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przedstawia zaistniały stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe oraz własne stanowisko w sprawie.

W przypadku uchylenia albo stwierdzenia nieważności interpretacji indywidualnej właściwy organ albo właściwa państwowa jednostka organizacyjna niezwłocznie usuwa interpretację indywidualną z Biuletynu Informacji Publicznej, z zamieszczeniem adnotacji o przyczynie usunięcia. W przypadku zmiany interpretacji indywidualnej właściwy organ albo właściwa państwowa jednostka organizacyjna niezwłocznie zamieszcza w Biuletynie Informacji Publicznej  zmieniona interpretację indywidualną, z zamieszczeniem adnotacji o przyczynie zmiany.

Podstawa prawna

Art. 34 ustawy Prawo przedsiębiorców z dn. 6 marca 2018 r. (Dz. U. z 2019 r., poz. 1292 z późn. zm.).


Zobacz:
 
 
Wprowadził Świeca Jakub (Gabinet Prezydenta (GP)) 14-10-2020
Aktualizujący Bitner Bartłomiej (Zarząd Dróg Miejskich) 14-10-2020
Zatwierdzający Pieńkos Mikołaj 14-10-2020
Publikujący Bartold Jan (Gabinet Prezydenta (GP)) 14-10-2020
Liczba odwiedzin: 277
Rejestr zmian